
Ломака Ольга Федорівна

Проблема: «Активізація пізнавальної діяльності молодших школярів шляхом впровадження інноваційних форм навчання»Порожня сторінка
Педагогічне кредо: «Віра в себе! Віра в дитину! Віра в свої сили!»
«Дитина - це сонце, навколо якого мають обертатися всі засоби навчання. Учитель повинен створювати лише атмосферу, в якій дитина має можливість висловлюватися.»
Ш. Амонашвілі
Я досліджую світ
1 клас
Тема:«Дерева. Кущі. Трав'янисті рослини.»
Очікувані результати:
- спостерігає за природою;
- розрізняє рослини і розподіляє на групи: дерева, кущі, трав'янисті рослини;
- фіксує результати досліджень;
- використовує різні джерела інформації.
Підготувала і провела:
вчитель І категорії
Ломака Ольга Федорівна
І. Ранкова зустріч.
1) Привітання.
Посміхнемось сонечку:
«Здрастуй, золоте!»
Посміхнемось квіточці,
Хай вона росте!
Посміхнемось дощику:
«Лийся, мов з відра!»
Посміхнемось друзям,
Зичимо добра!
2) Настрій.
3) Календар.
4) Бесіда.
- Подивіться на картинку. Що це? З чого зроблений? (Це ґердан, зроблений із бісеру)
- Чи можна його зробити в домашніх умовах? (Так)
- А ці? (вчитель демонструє прикраси із золота, срібла)
- Ці прикраси виготовляють люди окремої професії - ювеліри. Сьогодні, 31 січня, День ювеліра.
- Діти, а тепер подивіться на ці зимові пейзажи. Хто тут прикрасив дерева, річки, вікна будинків? (зима)
- Нагадайте, яка була тема минулого уроку «Я досліджую світ»?
(Як зимують дерева)
5) Розповіді дітей про дерева взимку.
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
ДІЗНАТИСЯ: Чи справді дерева одягають «шуби» взимку?
ДОСЛІДИТИ: 1) На які 3 групи поділяють рослини?
2) Яка відмінність у кожної з цих груп?
ІІІ. Робота по темі.
- «Крісло автора» ( учень доповідає про те, що «шуба» у дерев - це пробкова тканина, яка утворюється під корою дерева)
- Робота в групах.
Завдання: роздивитися картинки і назвати 3 групи рослин.
- Доповіді учнів.
- Робота з підручником.
Мета: дізнатися, чим відрізняються різні групи рослин.
ІV. Закріплення знань.
- Гра «Розкажи про себе»
(учні одягають маски дерева, куща, подорожника)
«Я - дерево. У мене одне тверде стебло - стовбур»
«Я - кущ. У мене багато твердих стебел»
«Я - трав'яниста рослина. У мене м'які стебла»
- Гра «Впізнай себе»
( учень ставить запитання, щоб дізнатися, рослина якої групи зображена на його масці)
- У мене одне стебло?
- Так.
- Воно тверде?
- Так.
- Я - дерево.
- Гра «Зберипазл» (робота в групах)
( спікери отримують конверт із пазлом)
Завдання: зібрати і наклеїти картинку, назвати рослину, розмістити у відповідну групу і пояснити чому обрано саме цю групу рослин)
- Гра «Побудуй вежу» (робота з лего)
(вчитель показує рослину. Якщо це дерево, діти мають обрати червону цеглинку, кущ - зелену, трав'яниста рослина- жовту і побудувати вежу. Коли вежа збудована, вчитель демонструє правильний варіант вежі)
V. Підсумок уроку.
1) Бесіда.
- Про що дізналися?
- Що дослідили?
- Продовжити вислів:
«Дерева мають ...»
«Кущі мають ...»
«Трав'янисті рослини мають ...»
2) Рефлексія
Інтегрований урок на тему:
«Склад чисел в межах 10. Порівнювання чисел. Складання рівностей на додавання і віднімання. Як рослини і твариниготуються до зими.»
(Математика + Я досліджую світ)
1 клас
Очікуванірезультати
Математика:
- Відтворюєпослідовність чисел в межах 10;
- Порівнює числа в межах 10;
- Виконуєдодавання і віднімання на основі складу чисел;
- Коментуєвиконанняобчислень;
- Розпізнає і моделюєфігури.
Я досліджуюсвіт:
- Маєуявлення про різноманітністьживихорганізмів;
- Знає про сезоннізміни у природі;
- Виконуєнайпростіші правила поведінки у природі;
- Берепосильну участь в природоохороннійдіяльності.
Хід уроку
І. Організація класу.
ІІ. Актуалізація знань.
1) Бесіда.
- Діти, яка зараз пора року?
- Які зміни відбуваються у природі восени?
- Як дерева готуються до зими?
- А тварини?
- Знаєте, осінь в цьому році була така тепла, що деякі дерева і тварини просто забули приготуватися до зими. А якщо завтра випаде сніг, то вже і не встигнуть. Давайте допоможемо їм. Але для цього нам знадобляться знання, які ми здобули на уроках математики. Тож, будьте уважними!
- А кому ми сьогодні будемо допомагати, ви дізнаєтесь, якщо відгадаєте загадки!
2) Відгадування загадок (на дошці поступово з'являються картинки-відгадки)
- Що повітря очищає,
Вдень від спеки захищає,
Ще й від спеки в час негоди,
Є частинкою природи. (Дерево)
2. Без сокири і без рук,
А дім будує. (пташка)
- Яке слово було незнайоме? (сокира)
( Кріпимо на стіну слів)
3. У дуплі живе
Да горішки гризе. (Білка)
4. У ставку, де плава рибка,
Утворилася хатинка.
Ця будівля не для гри -
Там живуть майстри - ... (бобри).
5. Ще не впав на землю сніг,
Він ховається в барліг.
І до теплої весни
Поринає він у сни. (Ведмідь)
6. Лісом котиться клубок,
В голках спинка і бочок.
Але в голках не простих,
Їдуть яблука на них. (Їжак)
3) План уроку.
- Діти, подивіться, на дошці з'явилися рослини і тварини, які потребують нашої допомоги. Якщо ми виконаємо певні завдання, то допоможемо підготуватися до зими.
ІІІ. Основна частина.
- Допомога деревам (робота з лего)
- Вправа «Встав число»
(На дошці дерево з осінніми листочками різних кольорів. Діти, вставляючи число, показують цеглинку відповідно до кольору листочка з правильною відповіддю)
3 . 5 ...+2=6
. 3 4 3+...=5
56. 8+1=...
- Розповідь вчителя (Слайд 1)
- Яке дерево побачили? (дуб)
- Дуб - це дерево, яке останнім скидає листя. Але в природі існує такий різновид дубів, які взагалі листя не скидають. Їх називають «вічнозеленими».
2) Допомога птахам. (Слайд 2)
- Бесіда
- Що це? (ключ журавлів)
- Що ви знаєте про слово «ключ» з уроків навчання грамоти? (воно багатозначне)
- А що вам нагадує цей ключ на уроці математики? ( знаки «більше,менше»)
- Робота в групах (Вправа «Картка по колу»)
- Діти, вам необхідно вставити знаки «більше, менше», працюючи по черзі, починаючи зі спікера. Група, яка виконає завдання першою, доповідає.
- Перевірка
- Стіна слів
- Назвіть пташок (лелека, одуд)
- Вони відлітають у теплі краї?
- А як ми можемо допомогти тим пташкам, які залишаються з нами зимувати? (Робити годівнички і підгодовувати)
Фізкультхвилинка «Чарівниця осінь»
3) Допомога білочці.
- Розповідь вчителя про те, як білочка готується до зими.
- Каліграфічна хвилинка (Слайд 4)
- Порахуйте, скільки горішків назбирали білочки. Кількість позначте цифрами, користуючись зразком. (Слайд 6)
4) Допомога бобру.
- Бесіда (Місце зустрічі)
(Слайд 7)
- Діти, що це? (хатка бобра)
- З чого вона зроблена? (з гілочок)
- Восени бобри будують міцну, теплу хатку. Для цього їм необхідно багато працювати, рухатись. Вони запрошують нас на математичну руханку.
- Математична руханка.
- Робота в групах. (Слайд 8)
- Які геометричні фігури нагадують вам гілочки? (прямі, ламані, криві лінії)
- Давайте допоможемо бобрам назбирати гілочки для хатки.
- Спікери, отримайте завдання:
І і ІІ гр. - накреслити криві лінії;
ІІІ і ІV гр. - накреслити ламані лінії;
V гр. - накреслити прямі лінії через одну точку;
VІ гр. - накреслити пряму лінію через дві точки.
- Доповіді груп.
5) Допомога ведмедю. (Слайд 9)
- Розповідь вчителя (Місце зустрічі)
- Ведмідь не робить запаси на зиму. Він восени дуже багато харчується горіхами, рибою, щоб накопичити якомога більше жиру. Після цього він залягає у свій барліг і засинає. (Слайд 10)
- Але він нас про щось попереджає: « Я не сплю, а дрімаю. Можу прокинутися у будь-який час!»
- Тому зараз, щоб не розбуркати ведмедя, ми попрацюємо у тиші самостійно.
- Самостійна робота.
6) Допомога їжачку. (Слайд 11)
- Гра «Покажи рівність» (До дошки виходить група учнів. Вчитель показує їм рівність на додавання або на віднімання. Діти мають продемонструвати цю рівність тільки за допомогою рухів. Всі інші учні називають дію, а потім і всю рівність)
ІV. Підсумок уроку.
(Самооцінювання.)
Додайте текст тут...